מה זה תוכנית חיסכון

אף אחד לא אוהב לחיות מהיד לפה ולגלות שאין לו דבר ביום צרה. אם באפשרותכם לחסוך לפחות 500 שקלים בכל חודש, מוטב לשים את הכסף בתוכנית חיסכון.

אם כבר הגעתם למצב שבו אתם יכולים לחסוך, אחרי כל ההוצאות שיש לכם – אתם בהחלט במצב טוב בהשוואה לרבים אחרים, שנופלים למשיכות יתר כרוניות שוב ושוב. במקום שהכסף העודף יישב בחשבון העובר ושב ויצבור אבק, מוטב להכניס אותו לתוכנית חיסכון נושאת ריבית. כך תקבלו תמורה עבור החיסכון שאתם צוברים מדי חודש.

בניגוד להשקעות מסוגים אחרים – כגון פנסיה או חשבון מניות – תוכניות חיסכון הן אפיק השקעה בטוח. הכסף אינו מושקע בניירות ערך ואינו נתון לתנודתיות של השוק, ולכם מובטחת ריבית קבועה שתגדיל את החיסכון באחוז כלשהו בכל שנה.

איך בוחרים תוכנית חיסכון מתאימה

  1. בודקים מהי הריבית – אומנם בתוכניות חיסכון מדובר בריביות צנועות, אבל עדיין כדאי לדעת איזו ריבית תקבלו בכל אפיק בו תבחרו.
  2. מהי נזילות התוכנית – האם בחרתם באפיק לטווח קצר (עד שנה) או לטווח ארוך? יש נותני שירותים שמאפשרים נזילות נמוכה, רק בתחנות קבועות מדי חודש או שנה. לעומת זאת יש ספקים המציעים אפשרות משיכה בכל עת ללא קנסות.
  3. לבחור את האפיק המתאים – כיום יש אפשרויות חיסכון רבות ומשתנות, כגון קופות גמל לסוגיהן, קרנות השתלמות וכן הצעות נוספות. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי לבחור באפיק המתאים ביותר עבורכם.