ביטוח רכב אינו מוצר מדף ומוצע תוך התאמה אישית למבוטח, עלפי פרמטרים רבים המהווים את מרכיבי הסיכון. בעת חידוש הביטוח חברת הביטוח הקיימת מכירה את המבוטח בהיבט מסוים ואת רמת הסיכון שהוא מביא, ותנצל מידע זה לצורך חידוש הביטוח באופן כמעט אוטומטי. אלא שכמו בכל תחום צרכנות אחר גם בעת חידוש הביטוח מומלץ לערוך השוואת מחירים ולהבטיח את קבלת העסקה הטובה ביותר במחיר הנמוך ביותר.

חשוב לדעת כי סוכנויות הביטוח זוכות לפלח נאה של רווחיות מכל עסקת ביטוח רכב ויכולות להציע הנחות והטבות שונות, שערכם מסתכם במאות שקלים, בכדי לשמר או לגייס את המבוטח.

קרדיט: אנפלאש – ביטוח רכב

מספר טיפים להוזלת ביטוח הרכב:

איחוד ביטוחים – ביטוח החובה לרכב אינו בעל רווחיות גדולה לחברות הביטוח ועל כן כאשר הוא נמכר בפני עצמו הוא אינו מותיר יכולת מיקוח גדולה. יחד עם זאת, איחוד הביטוחים לחברה/סוכנות אחת ורכישת ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף לרכב יחד עם ביטוח החובה תאפשר יכולת מיקוח ולרוב תניב הנחה משמעותית.

כוח קניה – המונח כוח קניה מתייחס לחברות וארגונים ברכישות ענק לרוב, אולם בתחום הביטוח גם בית אב המחזיק בשניים או שלושה רכבים יכול להוות כוח קניה משמעותי ששכרו הנחה משמעותית בביטוחים. בעל ואישה המחזיקים ברכב פרטי לכל אחד? הבן הסטודנט רכש רכב מיד שנייה לצורך הגעה למכללה? פנו אל סוכן הביטוח בבקשה להצעה לכלל הרכבים שברשות המשפחה, גם אם אלה אינם נדרשים לחידוש הביטוח באותו מועד, ותגלו כי כוח הקניה שבידכם שכרו בצדו.

הטבות של חברות וארגונים – חברות רבות מספקות ללקוחות, מנויים ועובדים עסקאות ביטוח קולקטיביות בזכות היותן כוח קנייה בפני עצמן. מועדוני צרכנות שונים, חברות אשראי, עובדי מדינה, חברי הסתדרות ואחרים זוכים להנחה משמעותית ברכישת ביטוח רכב. בטרם חידוש ביטוח הרכב מומלץ לבחון את הזכאויות במסגרות הקיימות.

מצב אישי – מחיר הביטוח מושפע במיוחד ממצבו האישי של המבוטח החל ממגדר, גיל והיסטוריית תביעות קודמות. על פניו מומלץ במיוחד להיות אישה מעל גיל ארבעים בעלת עבר נקי מתאונות ותביעות ביטוח. יחד עם זאת, נהיגה אחראית ועבר נקי בפני עצמם יסייעו בקבלת הנחה בביטוח גם לגברים ולכאלו שלא הגיעו לגיל המוגדר. במקרה של זוג הרוכש ביטוח לרכב המשפחתי- פעמים רבות מומלץ לרכוש את הביטוח על שם האישה על מנת למצות את ההטבות האפשריות.

מיגון הרכב – ברכישת ביטוח מקיף לרכב ניתן יהיה להוזיל את מכירו וכן להפחית את הסיכון בגנית הרכב באמצעות התקנת מערכות מיגון שונות. חברות הביטוח עצמן דורשות לעתים תנאי מיגון מסוימים כתנאי לביטוח הרכב (קודן, אזעקה וכדומה) אולם בהצגת רכב בעל מערכות מיגון מתקדמות יותר תוכלו ליהנות מהנחה מהותית במחיר הביטוח.

ביטוח בהתאמה אישית – קיימים סוגים שונים של ביטוחים אשר בזכות התייחסות לאורח החיים של המשתמשים מזכים בהנחה בניהם: ביטוח לציבור הדתי אשר אינו תקף במועדי שבת וחג, ביטוח לחיילים הנוהגים ברכב בסופי שבוע בלבד וכדומה. במידה ולבעל הפוליסה ו/או למשפחה ישנם צרכים ייחודיים מומלץ להיוועץ בסוכן הביטוח בנושא.

בחירת כיסויים – ביטוחים לרכב כוללים לא אחת כיסויים רחבים אשר משפיעים באופן ישיר על מחיר הביטוח, בעת חידוש או ברכישת פוליסה חדשה. מומלץ לעבור על רשימת הכיסויים באופן פרטני וללמוד את ערכו של כל אחד מהם ביחס לסיכון. אחד הכיסויים המשפיעים על ערך הביטוח המקיף או ביטוח צד ג' הוא עלות ההשתתפות העצמית במקרה של תביעה. ככל שההשתתפות העצמית נמוכה יותר ערך הפוליסה גבוה יותר והפוך. נהגים אחראים וזהירים אשר לא נוטים לתאונות ונזק לרכוש באשמתם יוכלו להוזיל את מחיר הפוליסה בתמורה להתחייבות להשתתפות עצמית גבוהה יותר במקרה הצורך.