משבר הקורונה מביא איתו התמודדויות חדשות בתחום כלכלת הבית. השימוש ברכב הפרטי פוחת עם החמרת מגבלות התנועה וסגירת מקומות העבודה והבילוי. בתקופה זו ניתן לחסוך משמעותית בהוצאות ביטוח הרכב, זאת על ידי ניצול הטבות מיוחדות הניתנות על פי הרגלי הצריכה והנסיעה.

נוסעים מעט – משלמים מעט

חברות ביטוח רבות מציעות ביטוחי רכב על פי כמות הנסיעה ברכב, כאשר החיוב נעשה בהתאם למספר הקילומטרים שנסעתם בפועל. אם בתקופת משבר הקורונה אתם נוסעים פחות (וזה ככל הנראה המקרה), מומלץ לבדוק עם חברת הביטוח האם היא מציעה ביטוח מיוחד על פי כמות הנסיעה. זוהי תכנית לא רעה לחסוך בביטוח הרכב, בתקופה בה כל הוצאה היא משמעותית.

ביטוח רכב בתקופת הקורונה (Source: unsplash)
Source: unsplash

מבטלים תוספות לביטוח

מומלץ להעריך את כמות השימוש ברכב על ידי נהגים מתווספים שאולי הוספתם לביטוח הרכב. לדוגמה, נהג חדש או נהג צעיר שכעת לא עושים שימוש ברכב בשל מגבלות התנועה והנסיעה. מומלץ לבדוק מול חברת הביטוח מהי עלות הקבוצה המתווספת עבור נהגים נוספים לביטוח הרכב שלכם, ולבחון האם התוספות הללו הכרחיות בזמן זה, והאם ניתן לבטלן ולהחזירן בהמשך ללא עלויות נוספות. בנוסף, מומלץ לצמצם את הביטוח שברשותכם בתקופה זו לביטוח צד ג׳ למשל, מה שיביא להפחתה בפרמיה שאתם משלמים.

הפחתת הקילומטרז׳ השנתי

איננו יודעים בדיוק כמה זמן יימשך המשבר, אבל אם מדובר במספר חודשים – ייתכן והקילומטרז׳ השנתי של הרכב יושפע מהמשבר. במידה וכן, ניתן לבחון לקראת סיום המשבר אפשרות של רכישת ביטוח רכב מוזל, המחושב פי הקילומטרז׳ השנתי המופחת.

מבודדים לא משלמים

שהיתם או שוהים בבידוד? חלק מחברות הביטוח כבר הודיעו שהמבוטחים שלהן לא יחויבו על ביטוחי רכב בזמן הבידוד, כנגד מילוי של הצהרה בנושא. מומלץ ליצור קשר עם חברת הביטוח, ולבחון האם מגיע לכם זיכוי בשל שהייה בבידוד.

מנהלים את תנאי הביטוח בשלט רחוק

חברת הביטוח שלכם פועלת במתכונת מצומצמת? סוכן הביטוח שלכם יצא לחל״ת? רוב חברות הביטוח מציעות בימים אלו ניהול אונליין של ביטוח הרכב, דרך אפליקציות המאפשרות לשלוט בחיוב החודשי, וכן התייעצות מקוונת עם סוכן ביטוח.

התמקחו על תנאי ביטוח הרכב שלכם

ביטוחי הרכב חווים כעת ירידה חדה בהיקף הפניות. הסיבה לכך נעוצה גם בשל שימוש מופחת ברכב, וגם בשל האטה ברכישות של רכבים חדשים. זה בדיוק הזמן לפנות אל סוכן הביטוח שלכם, ולהתמקח על תנאי ביטוח הרכב. אולי תזכו בהנחה לתקופה מוגבלת, אולי במחיר מיוחד להמשך תקופת הביטוח, ואולי בהטבות נוספות עבור המחיר אותו אתם משלמים כיום. מה שבטוח, לא עולה לנסות.

המאמר נשען בין היתר על מידע שפורסם במאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *