מהות התכנית

עולם הביטוח בכלל וביטוח הרכב בפרט הוא עולם דינמי המתנהל בבחינת סיכונים אל מול עלויות. במטרה לספק מענה לכל צורך ולהתמודד בשוק תחרותי במיוחד יצאה חברת הביטוח הראל בתכנית ביטוח רכב חדשה ומהפכנית, המשנה את תפיסת הביטוח.

הראל סוויץ היא פוליסה ייחודית המשלבת בין ביטוח חובה לביטוח מקיף לרכב, אשר מתבססת על אופי וכמות השימוש ברכב. התכנית מציעה לנהגים אשר מחזיקים ברכב ואינם מרבים לנהוג בו תשלום ביטוח על פי השימוש ברכב בפועל.

איך זה עובד?

פוליסת הראל סוויץ נמכרת בחיבור בין ביטוח החובה לרכב לביטוח המקיף. הפוליסה מורכבת משני רכיבים:

רכיב קבוע – עלות חודשית הנקבעת בהתאם לסוג הרכב, גיל הרכב ופרטי הנהג.

רכיב משתנה – עלות משתנה המחושבת לפי מחיר שנקבע מראש על פי מספר הקילומטרים אותם צלח הרכב בפועל.

כיצד מועבר המידע על כמות הקילומטרים מדי חודש לחברת הראל?

ביטוח הראל סוויץ' נולד באמצעות שיתוף פעולה בין חברת הראל לחברת איתורן.

עם רכישת ביטוח הראל סוויץ' יגיע לבית הלקוח ובתיאום עמו נציג חברת איתורן, להתקנת רכיב ייחודי ברכב אשר יבצע את המעקב האמור ויעביר את הדיווח באופן אוטומטי לחברת הראל. על מנת לייצר שקיפות מלאה מידע זה ישודר בזמן אמת גם ללקוח, באמצעות אפליקציה אישית למכשיר הנייד. המבוטח יוכל לעקוב בכל עת אחר רישום הקילומטרים המצטברים במהלך החודש ולחזות את התשלום החודשי.

למי מיועדת התכנית?

תכנית הביטוח הראל סוויץ' מיועדת לאנשים המחזיקים ברכב פרטי ואינם מרבים את השימוש בו. התכנית משתלמת למשקי בית המחזיקים ברכב שני לצורך נסיעות עירוניות בלבד, לעובדים בקרבה אל מקום המגורים, לאנשים הנוהגים להחנות את רכבם בסמוך לתחנת הרכבת או תחנת הסעה ביום-יום, לאמהות העושות שימוש ברכב לצורך הסעות ברחבי העיר, לבני הגיל השלישי אשר מחזיקים ברכב לצרכי חירום ונוחות ואינם מרבים בנסיעות ולאחרים אשר הרגלי הנהיגה שלהם אינם עולים על כ-12000 ק"מ בשנה.

איך ניתן לחשב כדאיות ביחס לתכניות ביטוח אחרות?

ראשית יש לאגד את תכנית ביטוח החובה לצד תכנית הביטוח המקיף ולסכום את העלות השנתית והחודשית שלהן ביחד.

בהמשך יש לבצע הערכה לכמות הקילומטרים השנתית לרכב (ניתן לעשות זאת באמצעות חישוב הנסיעות היום יומיות, מעקב אחר זמני הטיפול של הרכב או מעקב אחר מד הקילומטרים ברכב) ולהעריך שימוש חודשי ברכב.

כאמור הצעת הביטוח של חברת הראל מורכבת מרכיב קבוע ורכיב משתנה- אותו יש לחשב על פי הערכה זאת.

חשוב לדעת כי פוליסת הראל סוויץ' מתומחרת ברמת דיוק גבוהה ולא על פי הערכה. באופן זה ישלם הנהג לחברת הראל תשלום חודשי בגין הביטוח על פי שימוש בפועל בכל חודש.

הגנה נוספת שניתנת למבוטח בפוליסה זו היא מחיר מקסימלי קבוע אותו ישלם במידה ובחודש מסוים חרג באופן משמעותי מהרגלי הנסיעה הקבועים שלו.

הראל סוויץ' – מהפכה בעולם ביטוחי הרכב

ביטוח הראל סוויץ' – יתרונות נוספים:

ביטוח הראל סוויץ' מספק פוליסת ביטוח מקיף (בנוסף לפוליסת החובה) מהמקיפות והאיכותיות בשוק. הפוליסה כוללת ביטוח וכיסוי בעת נזק טוטאלי או גניבת הרכב, כיסוי בגין נזקי טבע או מהומות, שירותי דרך וגרירה, אספקת דלק במקרה הצורך, ביטוח שמשות תוך שירות הניתן עד הבית, החלפת גלגל, הגנה משפטית, רכב חלופי וכיסויים מתקדמים נוספים.

עם הפקת תכנית זו חברת הביטוח הראל מעשה משנה את שפת ביטוח הרכב בישראל וקובעת כי ביטוח אינו מוצר מדף אחיד בו משלם כל מבוטח בגין סיכונים ערטילאיים אשר אינם נוגעים אליו, אלא מביאה בחשבון ברמת דיוק שאי שניה לה הן את צרכי המבוטח והן את השימוש שלו ברכב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *