מכירים את המשפט – what you see is what you get? אז קבלו אותו בהשאלה לעולם ביטוח הרכב, והפעם בעברית: מה שאתם נוהגים הוא מה שאתם משלמים. ומה עומד מאחורי ההצעה הכדאית הזאת? זה פשוט מאוד – הוגנות.

אין כל סיבה שנהג שרכבו משמש אותו לנסיעה למשרד בלבד, שנמצא במרחק לא רב מן הבית, יישא בעלויות ביטוח הרכב כמו נהג שעובד בעיר אחרת או מרבה לצאת לפגישות עבודה ברחבי הארץ ולמעשה מבלה את רוב יומו בדרכים.

אם ישלמו השניים אותו הדבר על ביטוח הרכב, יהיה זה לא הוגן עבור הנהג שנוסע פחות, מה שעלול להביא אותו לתחושת מרמור או להשתמש ברכב גם כשהוא לא באמת חייב, כי גם ככה הוא משלם על כך, ואז לזהם יותר את הסביבה, וזה חבל.

ביטוח לפי קילומטראז'
תמונה: pixabay.com

תזכורת – מהו ביטוח רכב מקיף?

ביטוח מקיף דואג לכסות את הנזק שנגרם לרכב שלכם כתוצאה מתאונת דרכים, גניבה, נזקים כתוצאה מניסיון פריצה, שריפה ועוד. ברוב חברות הביטוח הוא יכלול בתוכו גם פוליסת ביטוח צד ג', שהיא דואגת לכיסוי הוצאות הנזק שנגרם לרכב או רכוש – באשמתכם (גם אם לא בכוונה). ניתן, לידיעתכם, לרכוש ביטוח צד ג' בנפרד מביטוח מקיף, וזה כבר לשיקולכם בהתאם לשווי הרכב שלכם ועלויות שונות שאתם מעוניינים לשאת בהן.

אז איך עובד ביטוח מקיף לרכב לפי היקף הנסיעות?

בעזרת הטכנולוגיה, אלא מה. חברות הביטוח השונות דואגות להתקין ברכב רכיב המודד את מספר הקילומטרים שהוא גומע בחודש. משם מגיע המידע על נתוני הנסיעות לאפליקציה ייעודית אשר מתנהלת בשקיפות מול חברת הביטוח ומול הנהג, ולאחר מכן, לפי הנתונים – מגיע החיוב.

אופציה שכזו ניתן למצוא בביטוח הראל סוויץ' של חברת הראל ובחברות ביטוח נוספות. ישנה גם אפשרות של הצהרה מראש של הנהג על היקף הקילומטראז' שהוא מעריך שייסע שנה קדימה, ובסוף השנה לערוך קיזוז לפי הנתונים שהראה הרכיב אותו התקין במכונית.

נסעתם מעט? תשלמו פחות

מהרגע בו אתם רוכשים פוליסת ביטוח מקיף לפי קילומטראז' אתם למעשה אחראים להוצאות ביטוח הרכב שלכם. מתי אתם יכולים לחוש בהבדל? אם התחלתם עבודה חדשה, למשל, והיא קרובה יותר הביתה וכתוצאה מכך הנסיעות שלכם התקצרו משמעותית או הצטמצמו, אם עשיתם שינוי בחיים ואתם נמצאים הרבה יותר בבית מאשר בחוץ או אם החלטתם לשלב תחבורה ציבורית בשגרת הנסיעות שלכם.

יתרונות נוספים בביטוח לפי קילומטראז'

לצד ההוזלה המדוברת במחיר הביטוח המקיף שתבוא לידי ביטוי בבחירת פוליסה לפי קילומטראז', תוכלו למצוא גם יתרונות שיעשו לכם טוב על הנפש, ולא רק בכיס: תהיה לכם תחושת שליטה רחבה יותר בכל הקשור להוצאות הרכב שלכם ותהיו כל הזמן עם היד על הדופק. לא תצטרכו להתמודד עם הפתעות מכיוון שהכל יהיה שקוף, דינמי ומעודכן ותרגישו שאתם נושאים (ונוסעים) באחריות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *