מה זה ביטוח רכב

ביטוח רכב הוא ביטוח מענף ביטוחי הרכוש, אשר מציע כיסויים שונים בהתאם למספר סוגי ביטוחים הנמכרים בתחום לכיסוי נזקי גוף ולכיסוי נזקי רכוש.

חובה חוקית במדינת ישראל לרכוש ביטוח חובה; זהו ביטוח בסיסי המבטיח כיסוי להוצאות, ופיצוי בגין נזקי גוף שייגרמו כתוצאה מן השימוש ברכב. ביטוח זה מכסה הן את בעל הרכב / הנהג, הן נוסעים ברכב והן נוסעים ברכב מעורב נוסף או הולכי רגל, ללא כל תלות ואחריות בשאלת האשמים והאחראים לאירוע.

ביטוח זה הוא באחריות בעל הרכב, וכאמור מהווה חובה חוקית; אולם לכל נהג ברכב (גם אם לא בבעלותו), יש אחריות לוודא כי הרכב מבוטח בביטוח חובה ובעל רישיון רכב בתוקף.

ביטוחי רכב נוספים לביטוח החובה הם ביטוחי רכוש מצד ג' או מקיף. ביטוח צד ג' מספק כיסוי להוצאה אשר תיגרם לצד שלישי כתוצאה מנזק אשר נגרם באחריות הרכב המבוטח (רכב אחר, ציוד, מעקה, גדר וכו').

ביטוח מקיף הוא ביטוח הכולל את הכיסוי הניתן במסגרת ביטוח מצד ג' ומוסיף על כך כיסוי לנזקים אשר ייגרמו לרכב המבוטח עצמו בכל הנסיבות (לרבות תאונת דרכים הנגרמה באחריותו), כמו גם פיצוי בגין גניבת הרכב או נזק טוטאלי ומוחלט אשר הביא להורדתו מן הכביש.

ביטוחי צד ג' וביטוח מקיף ניתנים להרחבות שונות בניהן כיסוי שמשות ופנסים, שירותי גרירה, שירותי דרך ותיקונים וביטול השתתפות עצמית במקרה של תביעת הביטוח.