חברות הביטוח מציעות שלושה סוגי ביטוח רכב מובילים, בראשם ביטוח החובה המתחייב בחוק ומיועד לכסות נזקי גוף של כלל המעורבים בתאונות דרכים, כאשר הביטוחים הנוספים משתייכים לעולם ביטוח הרכוש.

ביטוח צד ג' לרכב הוא ביטוח אשר נועד להבטיח לבעלי הרכב כיסוי בגין כל נזק שייגרם על ידי רכבו ובאחריותו לרכבים אחרים או לציוד בעל ערך אחר הנמצא על הדרך.

פגיעה ברכב אחר בשל היסח הדעת או טעות אנוש מתרחשת לעתים, ופגיעה כזאת ללא כיסוי ביטוחי תחשוף את הנוהג ברכב לתביעה העשויה להסתכם בעשרות ואף מאות אלפי שקלים. ביטוח צד ג' לרכב יעביר את האחריות לתשלום אל חברת הביטוח, בכפוף להשתתפות עצמית ועל פי תנאי הפוליסה והיקף הכיסוי המצוין בה.

קרדיט לאתר אנספלאש

האם ביטוח צד ג' בוחן את שאלת האחריות לתאונה?

בכל תאונת דרכים בה נגרם נזק לרכוש נדרשת הוכחה ו/או הסכמה בגין האחראי לתאונה, על מנת לקבוע מי האחראי לתשלום הנזק אשר נגרם לצד הנוסף בתאונה. בעוד שבביטוח החובה הנועד לספק פיצוי בגין נזקי גוף יקבלו מענה כלל הנפגעים בתאונה (לרבות נפגעים בתאונת פגע וברח בה לא נמצא אחראי לתאונה), האחריות לנזקי רכוש ניתנת רק כאשר ניתן לקבוע את האחראי לנזקים. בעל הרכב המבוטח שנמצא אחראי לתאונה ולנזקים (בהסכמה או על ידי משטרת ישראל) יזכה לכיסוי להוצאות ולנזקים שגרם לצד שלישי על ידי חברת הביטוח.

האם ביטוח צד ג' מכסה את הנזקים שנגרמו לרכב המבוטח?

ביטוח צד ג' לרכב יכסה רק נזקים אשר נגרמו לרכב או לציוד אחר ולא נזקים אשר נגרמו, גם אם באותה תאונה, לרכב המבוטח עצמו. על מנת לרכוש כיסוי לרכב המבוטח אשר ניזוק בתאונה באשמת הנוהג בו, יש להרחיב ולרכוש ביטוח מקיף.

למי מיועד ביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג' מיועד לבעל רכבים בערך נמוך, אשר אינם חוששים מנזק אשר ייגרם לרכבם, אולם מעוניינים להימנע מן הסיכון שבפגיעה ברכב אחר. חשוב לזכור כי ללא קשר לערך הרכב המבוטח, פגיעה יכולה להתרחש גם אל מול רכב יוקרה ולהביא להסתבכות כלכלית ולהוצאה בלתי סבירה ללא כיסוי וביטוח מתאים.

ביטוח צד ג' – כיסויים נוספים

מעבר לכיסוי הביטוחי הניתן לפגיעה ברכב מצד שלישי ביטוח צד ג' כולל בתוכו מספר הרחבות אפשריות לרכב המבוטח עצמו:

שירותי גרירה – שירות גרירה ללא עלות למוסך בשל תקלה ברכב או בגין תאונת דרכים.

כיסוי שבר ושמשות – כיסוי בגין שבירת שמשות ברכב.

כיסוי משפטי – כיסוי הוצאות משפטיות אשר נגרמו למבוטח בעקבות תביעה כנגדו, וזאת כאשר אינו אשם בתאונה ובנזק בגינו נתבע.

ביטוח צד ג' מיועד בעיקרו למי שמעונין לחסוך בעלויות הביטוח ויחד עם זאת לא להסתכן בתביעות ובהוצאות יקרות העשויות להיגרם לו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *