נסיעה לחו"ל לכל מטרה מחייבת בביטוח נסיעות לחו"ל, בשל העובדה כי הכיסוי המסופק על ידי חוק ביטוח הבריאות הממלכתי אינו תקף מחוץ לגבולות המדינה, כמו גם כיסויים משלימים וביטוחים רפואיים פרטיים.

ביטוח נסיעות לחו"ל משלב בין ביטוח לרכוש וציוד לביטוח תאונות אישיות וצרכים רפואיים, וניתן להרחבה לסיכונים נוספים על פי תנאי הפוליסה. אירוע תאונה או מחלה אשר בהתרחשו בישראל זוכה למענה מהיר ללא עלות, עשוי להיות מורכב ויקר כאשר הוא מתרחש בחו"ל, בהתאם לעלויות שירותי הרפואה במדינה האמורה.

מרבית חברות הביטוח מציעות פוליסות ביטוחי חו"ל במסלול החזר כנגד תשלום. משמעות הדבר היא כי המבוטח סופג את עלויות הטיפולים הרפואיים הנדרשים ועלויות אחרות בחו"ל- ונהנה מזיכוי כנגד הצגת מסמכים רפואיים וקבלות לחברת הביטוח.

מתי פוליסת הביטוח לחו"ל לא תקפה
מקור: unsplash.com

חשוב לדעת: בנסיבות מסוימות תוכל חברת הביטוח לקבוע כי הפוליסה אינה תקפה ולהימנע מתשלום ההחזרים למבוטח. על מנת להבטיח פוליסה תקפה ותשלום במקרה הצורך יש להכיר את הנסיבות ולהימנע מהן:

אי דיווח על מצב רפואי קיים – במקרה בו המבוטח לא דיווח מראש לחברת הביטוח על מצב רפואי קיים, לא יהיה זכאי להחזרים בגין הוצאות שנגרמו עקב אותו מצב. יתרה מזאת, גם במידה והתקיים אירוע רפואי שאינו בקשר ישיר למצב הרפואי שלא דווח, תוכל חברת הביטוח לטעון לקשר בין השניים ולהיאחז באי הדיווח כאסמכתא שקרית ולסירוב התשלום.

פגיעה עקב פעילות אתגרית ללא תוספת ביטוחית מתאימה – ביטוח נסיעות לחו"ל מכסה התנהלות שגרתית דוגמת טיול, נסיעת עסקים, נופש וכדומה. כל כוונה לפעילות אתגרית מחויבת בתוספת כיסוי מתאים ובתוספת תשלום.

ההגדרות לפעילות אתגרית משתנות מחברה לחברה ומפורטות בתנאי הפוליסה. כאשר קיימת כוונה לבצע פעילות אתגרית במהלך הטיול (צניחה חופשית, בנג'י) או לחילופין פעילות ספורטיבית (סקי) יש להבטיח כיסוי מתאים מראש.

פגיעה בנסיבות לא חוקיות – ביטוח הנסיעות לחו"ל יהיה תקף בכל פעילות נורמטיבית ושמירה על הנהלים וחוקי המדינה בה מבקר המבוטח. פגיעה המתרחשת כתוצאה מפעילות המתבצעת בניגוד לחוק לא תזכה את המבוטח בכיסוי ובפיצוי. לצורך הדוגמה: נהיגה ברכב ללא רישיון בינלאומי תקף, כניסה באופן לא מורשה לאתר, פגיעה במהלך ביצוע עבירה פלילית.

הארכת נסיעה ללא עדכון ותיאום חברת הביטוח – ישראלים רבים בוחרים ליהנות מביטוחי נסיעה לחו"ל בחינם הניתנים כהטבה על ידי חברות האשראי, כאשר הטבה זו מוגבלת לחמישה ימים בלבד. בין אם מדובר בביטוח כזה או בביטוח אחר הנרכש בתשלום – הארכת הנסיעה מעבר למתוכנן ולרשום בפוליסת הביטוח, מחייבת דיווח לחברת הביטוח ותשלום בגין הימים הנוספים.

לעתים ההחלטה על הארכת השהות מתבצעת בחו"ל, בזמן אמת, והמבוטח שוכח לעדכן את חברת הביטוח או לחילופין מאמין כי שינוי מועד הטיסה תקף גם לגבי הביטוח. מדובר בהחלטה שגויה, שכן במקרה של פגיעה או פציעה בימים הנוספים הללו, הנוסע אינו מכוסה כלל בביטוח נסיעות וחשוף לסיכונים.

קבלת שירות רפואי שלא ממוסד רפואי מורשה – תגמולי הביטוח מותנים בקבלת טיפול רפואי על פי הצורך במוסד רפואי מורשה. עם קרות מקרה ביטוח חשוב לפנות טלפונית באופן מידי אל נציג חברת הביטוח בישראל במטרה לדווח על האירוע כמו גם לקבל ייעוץ והכוונה למוסדות רפואיים מורשים, מוכרים וקרובים. אין לפנות למרפאות מקומיות או לשירותי רפואה פרטית ללא הכוונה, ובכל מקרה חשוב לשמור ולהציג בפני חברת הביטוח את כלל המסמכים, התיעוד הרפואי והקבלות בגין הבדיקות והטיפולים שבוצעו.

במקרה של תביעת ביטוח רכוש, יש להציג אישור משטרה מקומית על האובדן/גניבה ו/או אישור מחברת התעופה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *