ציבור המחזיקים בכרטיסי אשראי זוכים מעת לעת להודעות SMS, דיוורים ופרסומים נוספים הנוגעים לזכותם למימוש ביטוח נסיעות לחו"ל בחינם. מאחר והישראלים מנהלים מערכת יחסים אינדיווידואלית עם המילה "חינם" : מצד אחד מאוד אוהבים לקבל דברים בחינם ומצד שני חשדניים במיוחד כלפי ההבטחה, בדקנו עבורכם את משמעות ההטבה האטרקטיבית שמציעות חברות האשראי.

רוב חברות האשראי בישראל מציעות מסלול ביטוח נסיעות לחו"ל בחינם

אז למה בעצם מציעות חברות האשראי ביטוח נסיעות לחו"ל בחינם?

חברות האשראי פועלות בשוק תחרותי במיוחד ועושות מאמצים כבירים לבדל את עצמם זו מזו, באמצעות מתן הטבות למשתמשים. באמצעות הסכמים שערכו חברות האשראי עם חברות הביטוח הן רשאיות לספק ללקוחותיהם ביטוח נסיעות לחו"ל בחינם לתקופה בת עד 5 ימים בלבד ותוך מתן כיסוי ביטוחי בסיסי.

חברות האשראי זוכות בדרך זו לספק הטבה משמעותית וללקוחותיה, מה שמסייע בשימור הלקוחות והגדלת פלח השוק ואילו חברות הביטוח מקבלות הזדמנות מכירה ללקוחות באמצעות שלל כיסויים משלימים אותם הם מציעים לעתים תוך מסע הפחדה, ללקוח התמים שפנה במטרה להפעיל את הביטוח החינמי שהובטח לו.

הפעלת הביטוח

הצורך בהפעלת הביטוח הוא יצרן ההזדמנויות (או כפי שהן נקראות בשפה השיווקית – הלידים) בעבור חברות הביטוח. למעשה, בעל הכרטיס זכאי לביטוח נסיעות לחו"ל לתקופה בת עד חמישה ימים, ובחלק מן הפרסומים גם ניתן לראות הבטחות דוגמת: כיסוי מלא, כיסוי לכל יעד וכדומה, אולם לא די באחזקת הכרטיס או הודעה לחבר האשראי על מימוש ההטבה, ועל מנת לזכות בביטוח החינמי יש לפנות טלפונית אל נציג המכירות בחברת הביטוח עמה באה חברת האשראי בהסדר.

לצורך הפעלת הביטוח יעבור הלקוח תשאול אשר על פניו נראה בסיסי ומתחייב אולם כל מטרתו היא להביא אותו להרחבת הכיסוי בעלויות גבוהות ככל הניתן. בשיחה זו יגלה הלקוח כי הכיסוי אינו כולל פרמטרים רבים אשר ויתור עליהם במודע הוא מתכון לחרדות, כמו גם כי המונחים של חברות הביטוח לפעילויות שונות אינם תואמים את מונחים הנורמטיביים וכי אמבטיית קצף במלון עשויה להיחשב בתנאים מסוימים לספורט אתגרי ופעילות אקסטרים.

ביטוח נסיעות מורחב מומלץ במיוחד בטיולי אקסטרים!

חשוב לדעת

הטבת ביטוח חינם בשונה מהטבת כרטיסים לקולנוע אינה ניתנת על דעת חברת האשראי והביטוח בלבד, כי אם זוכה לפיקוח ומגבלות מטעם המפקח על הביטוח, הבא להגן על ציבור המבוטחים. בשנת 2017 התערב המפקח וחייב את חברות הביטוח להרחיב את הכיסוי האמור בהרחבות שונות דוגמת הסרת ההגבלה על מחירו של יום אשפוז בחו"ל.

פיקוח זה יצר תכנית ביטוחית טובה ומספקת החלה על מגוון רחב של נוסעים בגילאים שונים וניתנת ללקוחות חברות האשראי לתקופה קצרה ללא עלות. לקוחות הנוסעים לתקופה בת עד חמישה ימים ואינם בעלי היסטוריה רפואית מורכב ורמת סיכון גבוהה בהחלט יכולים להסתפק בתכנית וליהנות מן ההטבה החינמית.

בנסיעות העולות על חמישה ימים ניתן לנצל את הכיסוי הביטוחי בן חמישה ימים הניתן בחינם ולרכוש ימי ביטוח נוספים בהתאם לצורך.

ביטוח הנסיעות כולל: הוצאות אשפוז, הוצאות רפואיות, פינוי לבית החולים המקומי הטסה רפואית לישראל, הטסת מלווה, הארכת שהות בחו"ל עקב מצב רפואי, עלות תרופות, טיפולי חירום לשיניים, אבחון וטיפול בהיריון עד שבוע 12 שאובחן לראשונה בחו"ל, הטסת גופה.

ההרחבות האפשריות לביטוח הן רבות ותלויות במצב ובצורך האישי כאשר הנפוצות שבהן הן: ביטוח כבודה, ביטול או קימור נסיעה, כיסוי תאונות ספורט ופעילות אתגרית, חילוץ והצלה, כיסוי למצבי החרגה.

טיפ חשוב: ביטוח הנסיעות חינם ניתן לבעל הכרטיס לבדו. בנסיעה משפחתית חשוב ומומלץ להוסיף את בני המשפחה הנוסעים יחד לאותו כיסוי תחת אותה חברת ביטוח, וזאת על מנת שבמקרה הצורך לא ייאלצו בני המשפחה להיפרד לצורך קבלת טיפול רפואי ולרכז את כלל הפניות לגורם אחד.