נוסעים לחו"ל? אל תוותרו על ביטוח נסיעות, שיספק לכם כיסוי למגוון מקרי חירום בחו"ל ויעניק לכם ראש שקט ונקי מדאגות. את ביטוח הנסיעות ניתן לרכוש באופן ישיר מחברות הביטוח, או באמצעות קופות החולים. על ההבדל בין שתי האפשרויות תוכלו לקרוא במאמר הבא.

ביטוח באמצעות קופות החולים

אם אתם שוקלים לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל באמצעות קופת החולים בה אתם חברים, חשוב להבין שקופות החולים אינן חברות ביטוח. פוליסות ביטוח הנסיעות לחו"ל שהן מציעות הן של חברות הביטוח שזכו במכרז שלהן. כך למשל קופות החולים מכבי וכללית מציעות פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל של חברת כלל, וקופת החולים לאומית מציעה פוליסה של חברת הראל. למרות שהן נמכרות באמצעות קופות החולים, פוליסות אלו מעניקות גם ביטוח רפואי וגם ביטוח מטען לנוסעים לחו"ל.

קרדיט תמונה: אתר אנספלאש

לפי נתוני רשות שוק ההון, כ- 20% מרוכשי פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל עושים זאת באמצעות קופות החולים. קופות החולים משמשות בהקשר זה כזרוע שיווקית של חברות הביטוח, לכן תעריף הביטוח באמצעותן יהיה יקר יותר, שכן הוא כולל גם את הנתח שהן גובות לעצמן. אך למרות שתעריפי הביטוח המוצעים על-ידי קופות החולים הם לרוב גבוהים יותר, לקופות החולים יש יתרון בולט אחד בהשוואה לרכישה ישירה מחברת הביטוח: מבוטחים בעלי מצב רפואי קיים ויציב אינם נדרשים לשלם פרמיה גבוהה יותר.

גם למי שיתרון זה חשוב עבורו, מומלץ לבדוק היטב את הפוליסה המוצעת על-ידי קופת החולים ולהשוות אותה לפוליסה מקבילה שנמכרת ישירות על-ידי חברת הביטוח. יש לבדוק מה ההחרגות המופיעות בפוליסה, מהן תקרות הפיצוי, גובה ההשתתפות העצמית ועוד, ולוודא שהתנאים אכן עונים על צורכיכם. ובכל מקרה, זכרו שתמיד ניתן להוסיף לפוליסה כיסויים ביטוחיים בתוספת תשלום.

רכישה ישירה של פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל

האפשרות הנפוצה ביותר לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל היא רכישה ישירות מחברת הביטוח. ניתן לעשות זאת בטלפון, בעזרת סוכן הביטוח שלכם או בעמדות מכירה (כמו אלו הממוקמות בשדה התעופה), אך לרוב הרכישה הישירה מתבצעת באופן דיגיטלי: בעזרת אפליקציה או מערכת רכישה אונליין.

מכיוון שמדובר במוצר ביטוחי פשוט יחסית, שעלותו לא גבוהה, אנשים רבים מעדיפים לרכוש אותו באופן ישיר, אפילו ללא תיווך של סוכן ביטוח. כיום, חברות הביטוח מציעות מגוון כלים דיגיטליים שמאפשרים רכישה מהירה מהמחשב או מהטלפון הנייד במספר צעדים פשוטים. כלי הרכישה מאפשרים לבחור את היקף הכיסויים הדרוש בהתאם למאפייני הנוסעים ואופי הנסיעה. עם השלמת התהליך ניתן לקבל במהירות אישור רכישה ואת מסמך הפוליסה.

לסיכום, בכל דרך שתבחרו לרכוש את פוליסת ביטוח הנסיעות שלכם, הקפידו לבדוק שהיא מתאימה למצב הרפואי שלכם ולאופי נסיעתכם. ודאו שהיקף הכיסויים מותאם לצרכים שלכם וליעד הנסיעה שלכם ובקשו המלצות מחברים ובני משפחה על שירות שקיבלו מחברת ביטוח במקרה שנדרשו להפעיל את הפוליסה. כי כשבוחרים פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, יש לקחת בחשבון מכלול של שיקולים ולא רק להשוות מחירים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *