נוסעים לחו"ל ומתלבטים האם לרכוש ביטוח נסיעות? זו אכן התלבטות נפוצה בקרב נוסעים רבים. כי בניגוד לתחומי ביטוח אחרים, כמו ביטוח חובה לרכב וביטוח מבנה לדירה שרכשנו עם משכנתא – שאותם אנו מחויבים לרכוש, אין אף חוק, תקנה או נוהל שמחייבים אותנו לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. ובכל זאת, מדובר במוצר שלא כדאי לוותר עליו לפני שעוזבים את גבולות הארץ. השאלה היחידה שעליכם לשאול את עצמכם היא לא האם לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, אלא איך להתאים אותו לצורכיכם האישיים? ובמילים אחרות: מהם הכיסויים שחייבים לכלול בביטוח נסיעות לחו"ל ועל אילו כיסויים אפשר לוותר?

מהו ביטוח נסיעות לחו"ל?

כדי לדעת איך להתאים את ביטוח הנסיעות לצורכיכם הייחודיים, חשוב קודם כל להבין מהו ביטוח בכלל וביטוח נסיעות לחו"ל בפרט.

ביטוח, במהותו, נועד להגן עלינו מפני שלל סיכונים שעלולים להתרחש בחיינו ולגרום לנו להפסדים כלכליים: סיכונים בנהיגה, סיכונים בריאותיים, סיכונים לדירה שלנו ועוד. בתחום הנסיעות לחו"ל, הביטוח נועד להגן עלינו מכל סיכון אפשרי בעת שהותנו במדינה זרה, וכן בנסיעה עצמה ואף לפניה. החל מסיכונים אפשריים לרכוש, כמו אובדן מזוודה, וכלה בסיכונים בריאותיים, כמו פציעה בחו"ל.

סיכונים יכולים להתרחש בכל נסיעה לחו"ל (בטיסה, בשייט או במעבר בין-יבשתי) ולכל מטרה: נופש, טיול תרמילאים, נסיעת עסקים או אפילו ביקור משפחתי. ואף אחד גם אינו חסין מפני נזקי רכוש או נזקי גוף אפשריים: תינוקות, ילדים, צעירים ומבוגרים – כולם חשופים לסיכונים. לכן כל אדם שנוסע לחו"ל, בכל גיל, בכל אמצעי תחבורה ולכל מטרה, זקוק לביטוח נסיעות לחו"ל. השאלה היחידה שעליו לשאול עצמו היא מהם הכיסויים הביטוחיים שעליו לרכוש?

קרדיט: אתר אנספלאש

התאימו את הביטוח לנסיעתכם ולמצבכם הבריאותי

כלל האצבע שצריך להנחות אתכם בעת רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל הוא התאמת הכיסויים הביטוחיים:

  1. התאמה לאופי הנסיעה: חברות הביטוח מציעות כיסויים ייעודיים, המותאמים לסוגים שונים של נסיעות: אם אתם נוסעים לנופש בסגנון "בטן-גב", אין צורך שתרכשו כיסוי ביטוחי לספורט אתגרי, שמייקר את עלות הביטוח. מנגד, אם אתם נוסעים לחופשת סקי, חשוב שתרכשו כיסוי ייעודי לעוסקים בספורט חורף. ואם אתם מטיילים עם טלפון נייד, מחשב נישא או טאבלט, חשוב לוודא שהפוליסה שרכשתם כוללת כיסוי ייעודי גם עבורם.
    התאמה זו היא חיונית כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים הגנה מפני כל סיכון אפשרי שעלול להתרחש בעת שהותכם בחו"ל, וגם כדי למנוע מצבים של תשלום מיותר על כיסויים שכלל אינם רלוונטיים עבורכם.
  2. התאמה למצבכם הבריאותי: ביטוח נסיעות לחו"ל אמור להעניק לכם כיסוי למצבים רפואיים שונים שעלולים להתרחש בחו"ל, וביניהם: טיפולי שיניים דחופים, הוצאות אשפוז, תשלום עבור תרופות וכו'. יחד עם זאת, חשוב לוודא שהפוליסה שאתם רוכשים כוללת כיסויים המותאמים למצבכם הבריאותי, כמו למשל כיסוי להחמרת מחלה קיימת. כיסוי זה מחייב אתכם להצהיר במעמד הרכישה על מחלה או מצב בריאותי ייחודי, כך שאם חלילה תחול החמרה במצבכם בעת שהותכם בחו"ל, תוכלו ליהנות מכיסוי ביטוחי עבורו.
    גם היריון הוא מצב בריאותי ייחודי שחשוב לקחת בחשבון בעת נסיעה לחו"ל וגם עבורו חברות הביטוח מציעות כיסויים ייעודיים. אם את בהיריון ומתכננת נסיעה, חשוב לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל כיסוי ייעודי להיריון. כיסוי זה ניתן לרוב עד שבוע 32 של ההיריון.

לסיכום, זכרו כי נסיעה בראש שקט מתחילה בביטוח נסיעות מותאם. עלות הביטוח היא לרוב אינה גבוהה, בוודאי בהשוואה להוצאות הכספיות האדירות שעלולות להיות לכם אם חלילה תזדקקו לשירותי חירום רפואיים בחו"ל, או אפילו בתיקון נזקים שנגרמו לרכושכם. לכן, כשיוצאים לחו"ל, אין כלל מקום לשאלה האם לרכוש ביטוח, אלא רק לשאלה מהם הכיסויים הביטוחיים הנדרשים עבורכם ועבור נסיעתכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *