בחרתם יעד, קניתם כרטיסי טיסה, הזמנתם מלון ואפילו תכננתם באיזה אטרקציות תבקרו בזמן שהותכם בחו"ל. כל מה שנשאר הוא לדאוג לביטוח נסיעות לחו"ל. אך לפני שתרכשו פוליסת ביטוח, כדאי שתבדקו האם מגיע לכם ביטוח נסיעות לחו"ל בחינם.

יש מתנות חינם?!

בין כל שלל ההוצאות הכרוכות בתכנון נסיעה לחו"ל, כמה כיף לגלות שיש משהו שאפשר לקבל בחינם כמו ביטוח נסיעות לחו"ל. אז איך ואיפה אפשר לקבל ביטוח כזה?

בדרך כלל מדובר בהטבה שניתנת על-ידי חברות האשראי. אם יש לכם כרטיס אשראי של בנק לאומי, למשל, אתם זכאים לביטוח נסיעות לחו"ל של חברת AIG למשך חמישה ימים. גם מחזיקי כרטיס אשראי של ישראכראט יכולים ליהנות מביטוח הנסיעות לחו"ל של AIG לחמישה ימים ללא עלות. ואילו מחזיקי כרטיס אשראי של Cal זכאים לחמישה ימי ביטוח נסיעות לחו"ל של חברת הראל.

אז כן, כשזה מגיע לביטוח נסיעות לחו"ל, יש אפשרות לקבל אותו בחינם לימים בודדים. אך חשוב מאוד שלא ללכת שבי אחר ההטבה הזו, ולבדוק היטב האם היא אכן מתאימה לכם.

ביטוח נסיעות לחו"ל בחינם – צודק מי שבודק

כשמדובר בביטוח נסיעות לחו"ל, מילות המפתח הן התאמה אישית. כשם שלא כל הנסיעות לחו"ל זהות, כך גם לא כל פוליסות ביטוח הנסיעות לחו"ל הן אחידות בכיסויים שהן מציעות. לכן, גם אם גיליתם שמגיע לכם ביטוח בחינם, בדקו היטב האם מדובר בביטוח שמתאים לאופי הנסיעה שלכם.

ביטוח נסיעות לחו"ל
מקור: pexels

על-פי-רוב, הביטוח שמוצע בחינם על-ידי חברות האשראי הוא ביטוח בסיסי בלבד. פרט לעובדה שהוא מוגבל לימים בודדים, הוא גם כולל כיסויים מצומצמים. לכן, הוא לא מתאים למי שמתכנן פעילויות אתגריות, ספורט חורף, טרקים וכדומה. כמו כן, הוא גם לא מתאים לנשים בהיריון או למי שסובל מבעיה רפואית כלשהי. גם מי שטס עם ציוד מיוחד, יגלה שביטוח זה לא מציע כיסוי עבורו.

ככלל, פוליסות הביטוח החינמיות שמוצעות כיום בשוק מתאימות בעיקר לנופש קצר בחו"ל, שלא כולל יותר מדי פעילויות. אם זו הנסיעה שתכננתם לעצמכם – הרווחתם. אך אם לא, חשוב מאוד שתבדקו היטב את הכיסויים המוצעים בפוליסת הביטוח החינמית, ובמידת הצורך תרכשו כיסויים נוספים המתאימים לאופי נסיעתכם. וכמובן שעומדת לרשותכם גם האפשרות לוותר לחלוטין על ההטבה ולחפש הצעה משתלמת יותר לביטוח נסיעות לחו"ל המתאים לצורכיכם.

לסיכום

מומלץ קודם כל לבדוק האם אתם זכאים לביטוח נסיעות לחו"ל בחינם של אחד ממועדוני הלקוחות של חברות האשראי. אך גם אם אתם זכאים לביטוח שכזה בחינם, זכרו תמיד לבדוק האם פוליסת הביטוח המוצעת לכם אכן מתאימה לאופי הנסיעה שלכם ולצורכיכם האישיים והאם היא מעניקה לכם את כל הכיסויים הדרושים לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *