מה זה ביטוח נסיעות

המונח ביטוח נסיעות מתייחס אל נסיעות לחו"ל. חשוב לדעת כי הביטוח הרפואי הקולקטיבי, ביטוחים משלימים ואף ביטוחי בריאות פרטיים וביטוחי תאונות אישיות – נותנים כיסוי לאירועים הקורים בישראל בלבד, ואינם מכסים הוצאות רפואיות הנדרשות בעת טיולים או נסיעות מסיבות אחרות בחו"ל.

ביטוחי נסיעות לחו"ל נמכרים על ידי חברות הביטוח בהתאמה אישית למבוטח, על פי יעד הנסיעה, מועד הנסיעה, הפעילויות המתוכננות בה ואופיה. גם חברות כרטיסי האשראי מציעות כיום כהטבה ביטוחי נסיעה לחו"ל ללא עלות ללקוחותיהם, כאשר ביטוחים אלה מהווים את הביטוח הבסיסי ומוגבלים לחמישה ימים בלבד. יש לשים לב שמדובר בביטוח ללקוח עצמו בלבד (לא כולל את בני המשפחה), וברכישתו חשוב לשוחח עם נציג חברת הביטוח ולוודא את התאמת הביטוח לאופי הנסיעה ולכלל הנוסעים.

חשוב לדעת כי מרבית חברות הביטוח מציעות ביטוחי נסיעות לחו"ל במסלולי החזר. זאת אומרת שבמידה וקרה מקרה או אירוע המצריך חילוץ, הטסה מיוחדת או קבלת שירותים רפואיים בחו"ל, על המבוטח לספוג את העלויות, ובהמשך להציג את המסמכים והחשבוניות לחברת הביטוח לצורך קבלת החזר.

קיימת אפשרות נוספת שמציעה חברת פספורט קארד, לקבלת כרטיס אשראי טעון בסכום הביטוח; זאת לתשלום מיידי של כל ההוצאות הנכללות במסגרת הביטוח על ידי החברה. הנוחות האמורה, מן הסתם, באה לידי ביטוי בעלות הפוליסה, אולם עשויה להיות רלוונטית ונחוצה למבוטחים רבים שאין באפשרותם לעמוד בהוצאות הרפואיות הכבדות בחו"ל במקרה הצורך.

ביטוח נסיעות לחו"ל משלב ביטוח רפואי, ביטוח תאונות אישיות ולעתים גם ביטוח רכוש (אובדן מזוודה וציוד).