בניגוד למוצרים רבים אחרים, כשמדובר בביטוח המקיף לרכב המחיר הוא אינדיבידואלי. הפרמיה שכל נהג נדרש לשלם היא פונקציה של מידת הסיכון שלוקחת חברת הביטוח בהסכמתה לבטח אותו, ותלויה בגילו, במספר התביעות שהגיש בשלוש השנים האחרונות, בדגם הרכב, בשנת הייצור שלו ובפרמטרים נוספים.
אך למרות המחיר האינדיבידואלי, מדובר לרוב בהוצאה לא מבוטלת של אלפי שקלים. לכן, כששוק הביטוחים המקיפים עובר תמורות המובילות לירידת מחירים, חשוב להיות ערים למגוון האפשרויות להוזלת מחיר הביטוח המקיף שלכם.

קרדיט אתר: אנספלטש – ביטוח מקיף

מגמת ירידת המחירים של הביטוח המקיף לרכב

בשנה האחרונה שוק ביטוחי הרכב עובר שינויים רבים. אחד הבולטים שבהם הוא ירידת מחירים בענף הביטוח המקיף, שחלה בעקבות שילוב של מספר גורמים:

  • לאחר שנים של עליית מחירים, חברות הביטוח יכולות כעת להרשות לעצמן להישען על רווחי העבר, להוזיל תעריפים ואף לנגוס בנתחי השוק של המתחרות.
  • הגברת התחרות בשוק, בעקבות כניסתה של חברת ביטוח חדשה שמציעה מחירים נמוכים במיוחד בתחום ביטוחי הרכב, הנתפסים כ"שוברי שוק".
  • שיפורים טכנולוגיים באביזרי בטיחות וכניסתן של מערכות בטיחות חדשות לרכב (כמו מובילאיי, למשל) הובילו לירידה כללית במספר תאונות הדרכים בישראל, ועקב כך לירידה במספר תביעות ביטוח הרכב. גם הצפיפות הגוברת בכבישי ישראל והאטת מהירות הנהיגה הכללית תורמות לירידה במספר תאונות הדרכים ותביעות הרכב. עובדות אלו מאפשרת לחברות הביטוח גם להוזיל מחירים.
  • התרחבות השירותים הדיגיטליים שמציעות חברות הביטוח, מאפשרת לחברות הביטוח לחסוך בעלויות ולהוזיל מחירים. המגמה מורגשת במיוחד בתהליכי רכישה והצטרפות דיגיטליים, שמאפשרים לחסוך את עמלת התיווך של סוכן הביטוח.
  • כניסתן לשוק של פוליסות ביטוח מקיף המותאמות להיקף הנסיעה, המאפשרות לנהגים שנוסעים מעט לשלם מעט עבור ביטוח הרכב שלהם.

כל הגורמים הללו השפיעו במשולב על תעריפי הביטוח המקיף והובילו למגמה ברורה של ירידת מחירים, שמורגשת בשוק כבר למעלה משנה.

איך תוכלו להוזיל את עלויות הביטוח המקיף?

שוק תחרותי, בכל תחום, הוא שוק שמיטיב עם הצרכנים. ככל שיש יותר שחקנים בשוק, כך לצרכנים יש יכולת מיקוח ואפשרות להשיג תמורה גבוהה יותר עבור כספם. כך גם בתחום הביטוח המקיף לרכב. לכן, הצעד הראשון בדרך להוזלת עלויות הביטוח המקיף שלכם צריך להיות עריכת סקר שוק. פנו למספר חברות ביטוח כדי לקבל מספר הצעות מחיר, שישמשו אתכם כמקפצה למשא ומתן על המחיר.

דרך נוספת שיכולה לסייע לכם להוזיל את עלויות הביטוח המקיף היא בחינה מחודשת של היקף הנסיעה ברכב שלכם. בשנה האחרונה חברות ביטוח רבות השיקו פוליסות חדשות, שבהן עלות הביטוח היא נגזרת של מספר הקילומטרים שנוסע הרכב. פוליסות אלו שווקו בתחילה בעיקר לבעלי רכב שני במשפחה ולמי שנוסעים נסיעות קצרות בתוך העיר. אך עם פרוץ משבר הקורונה, שגרם לרבים לצמצם באופן משמעותי את השימוש ברכב, פוליסות מסוג אלו הופכות להיות רלוונטיות עבור יותר ויותר אנשים: מי שעברו לעבוד מהבית, מי שהוצאו לחל"ת ובאופן כללי – כל מי שנוסע פחות ומעוניין לחסוך בהוצאות הביטוח.

עוד כלי שעומד לרשותכם הוא צמצום היקף הכיסויים בפוליסה. אם תוותרו על כיסויים נלווים, כמו שירותי דרך וגרירה, רכב חלופי לאחר תאונה, כיסוי לתיקון שמשות וכדומה, תוכלו לקבל הצעת מחיר זולה יותר מחברת הביטוח. גם בחירה בפוליסת ביטוח עם השתתפות עצמית גבוהה יותר תאפשר לכם לשלם פחות עבור הביטוח המקיף.

לסיכום, שוק הביטוחים המקיפים לרכב עבר ועודנו עובר שינויים רבים המובילים לירידת מחירים. במיוחד בתקופה זו צרכנים יכולים להתמקח על מחירים, למצוא פוליסות חדשות המתאימות יותר לדפוסי השימוש שלהם ברכב ולשלם פחות עבור ביטוח הרכב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *