ביטוח מקיף, כפי שמשתמע משמו, מעניק לנו כיסוי מקיף כנגד כל הסיכונים האפשריים לרכב שלנו, לרבות לרכב או לרכוש של צד שלישי. מסיבה זו, לכאורה, כל נהג יעדיף אותו על פני ביטוח צד ג', הכולל רק כיסוי ביטוחי לנזקי רכוש של צד שלישי.

אלא שביטוח מקיף גם יקר בעשרות אחוזים בהשוואה לביטוח צד ג', לכן נהגים רבים מוותרים על רכישתו. כיצד תוכלו לדעת האם אתם זקוקים לביטוח מקיף, או שבאפשרותכם להסתפק בביטוח צד ג' בלבד? על כך בכתבה הבאה.

הגנה לנזקים לצד שלישי

אף על פי שביטוח צד ג' כולל כיסוי לנזקי רכוש של צד שלישי בלבד, אין להמעיט בחשיבותו. עלות הנזקים שיכולים להיגרם לרכב אחר כתוצאה מתאונה עם הרכב שלנו יכולים להסתכם בעשרות אלפי שקלים ואף יותר, אם מדובר ברכב יוקרה או ברכב חדש. ללא ביטוח צד ג', אם חלילה תפגעו ברכב אחר, תיאלצו לשלם על תיקון הנזקים מכיסכם הפרטי.

תמונה: pixabay.com

הגנה מקיפה לרכב שלכם

לעומת ביטוח צד ג', הביטוח המקיף לרכב מכסה מגוון רחב של נזקים שעלולים להיגרם לרכב שלנו: גניבה או נזקים שנגרמו במהלך ניסיון גניבה, נזקי אש או התפוצצות (לרבות פגיעת ברק), נזקי טבע, כמו שיטפון, סערה, שלג, ברד או התפרצות הר געש, תאונת דרכים, התהפכות או התנגשות, מעשי ונדליזם ועוד. בנוסף, הביטוח המקיף מכסה נזקי רכוש שנגרמו גם לרכבים אחרים שהיו מעורבים בתאונה עמנו לרבות כיסוי הוצאות משפט.

לאור הכיסויים הנרחבים שהוא מציע, אפשר לחשוב שעבור כל נהג וכל רכב מדובר באלטרנטיבה עדיפה על פני ביטוח צד ג'. אלא שבפועל, למרות ההגנה המקיפה שהוא מציע, מחירו הגבוה של הביטוח המקיף הופך אותו ללא משתלם עבור נהגים מסוימים. עבור נהגים אלו, האלטרנטיבה היא לרכוש ביטוח צד ג' בלבד.

איזה ביטוח מתאים עבורכם?

כדי לדעת האם משתלם לכם לרכוש ביטוח מקיף, חשוב קודם כל להבין ממה מושפע מחירו של הביטוח המקיף. עלותו של ביטוח זה היא נגזרת של מספר פרמטרים: סוג ודגם הרכב, שנת הייצור שלו, מאפייני הנהג או הנהגים שינהגו ברכב, כמו גיל, מין, ותק נהיגה, היסטוריית תאונות ועוד.

ככל שמאפיינים אלו פועלים לרעתכם, דהיינו מגדילים את הסיכוי שתהיו מעורבים בתאונה ואת עלות התיקון של נזקים לרכב, כך מחיר הביטוח המקיף יהיה גבוה יותר. לאור זאת, למי שבבעלותו רכב בן למעלה מ-10-12 שנים וערכו נמוך במיוחד, סביר להניח שעדיף לוותר על ביטוח מקיף ולהסתפק בביטוח צד ג' לרכב.

גם לבעלי רכב דו-גלגלי לרוב משתלם יותר להסתפק בביטוח צד ג'. מכיוון שחברות הביטוח מעריכות את הסיכונים הכרוכים בנהיגה ברכבים דו-גלגליים כגבוהים במיוחד, עלות הביטוח המקיף עבורם היא גבוהה ולא משתלמת עבור רבים. לכן מרבית הנהגים ברכב דו-גלגלי מוותרים על הביטוח המקיף.

לסיכום, אם אתם מתלבטים האם לרכוש ביטוח מקיף או להסתפק בביטוח צד ג', כדאי שתבדקו את שווי הרכב שלכם והאם הוא מצדיק את ההשקעה אם חלילה ייגנב או שייגרם לו נזק חמור בתאונה. אם ערכו נמוך או שעלות הביטוח המקיף גבוהה מהמחיר שתוכלו לקבל מחברת הביטוח במקרה של תאונה או גניבה, ביטוח צד ג' יתאים לכם יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *