חובבי ספורט אקסטרים? מכורים לאדרנלין ולריגושים? אתם בוודאי משקיעים לא מעט מזמנכם הפנוי בפעילות האקסטרים, גם בארץ וגם בחו"ל.

אך בין אם מדובר בפעילות אקסטרים במסגרת שעות הפנאי בארץ ובין אם מדובר בחופשות אקסטרים בחו"ל, כדאי תמיד שתקפידו על רכישת ביטוח מתאים, שיעניק לכם כיסוי המותאם לאופי הפעילות שלכם. בכתבה זו תוכלו ללמוד על הביטוחים השונים המיועדים לחובבי אקסטרים, ומדוע ביטוחים אלו יעלו לכם יותר.

מהי ההגדרה הביטוחית של פעילות אקסטרים?

לפני שנכיר את פוליסות הביטוח המיועדות לחובבי אקסטרים, כדאי לדעת כיצד חברות הביטוח מגדירות עיסוק בפעילות אקסטרים, או במילים אחרות: ספורט אתגרי. ככלל, המונח ספורט אתגרי מתייחס לענפי ספורט מסוכנים יותר בהשוואה לענפים הסטנדרטיים, ושהעיסוק בהם כולל מרכיבים של מהירות, גובה וסכנה (אחד או יותר).

הספורט האתגרי כולל מספר ענפים של פעילויות בים, באוויר וביבשה; כמו למשל:

  • ספורט ימי – שייט (קיאקים, ראפטינג, יאכטות), גלישת גלים, גלישת רוח, גלישה באמצעות מצנח, סקי מים, אופנוע ים, צלילה לעומק של למעלה מ-30 מטר, צלילת מערות ועוד.
  • ספורט אווירי – טייס, טרקטורון מעופף, צניחה חופשית, מצנחי רחיפה, דאייה, גלישה אווירית, כדור פורח ועוד.
  • ספורט יבשתי – טיפוס הרים / מצוקים, גלישת מצוקים, טיפוס קירות, בנג'י, קפיצת מבנים, טריאתלון, איש הברזל ועוד.
  • ספורט מוטורי – אופני שטח והרים, מרוצי מכוניות, אופנועים, טרקטורונים, קארטינג וכו'.
  • ספורט חורף – סקי שלג, סנובורד, מזחלות, אופנועי שלג, טיפוס קרח ועוד.

לכל חברת ביטוח הגדרה ייעודית של ענפי ספורט אתגרי המכוסים במסגרת כל פוליסה, ולכן חשוב לעיין היטב בפירוט הענפים המכוסים.

תמונה: pixabay.com

ביטוח לעוסקים בספורט אתגרי בארץ

פוליסות ביטוח חיים, ביטוח תאונות אישיות (נכות מתאונה או מוות מתאונה) או אובדן כושר עבודה מיועדות לכל אחד ואחת. אולם מי שעוסק בפעילות אקסטרים זקוק להן אף יותר, בשל הסיכונים הייחודיים הטמונים בעצם הפעילות. חובבי אקסטרים מכל סוג שהוא נמצאים בסיכון גבוה יותר למעורבות בתאונות במהלך העיסוק בפעילות האתגרית, ולכן גם הסיכוי שיפצעו בפציעות חמורות גבוה יותר.

בדיוק בשל סיבה זו פוליסות הביטוח הסטנדרטיות אינן מתאימות לחובבי האקסטרים. מי מכם שעוסק בפעילות אתגרית ומעוניין לבטח את פעילותו בארץ, חייב לרכוש פוליסה מותאמת, הכוללת הרחבה של ספורט אתגרי. הרחבה זו אמנם כרוכה בתוספת תשלום (הנובעת מהסיכון המוגבר), אך היא זו שתבטיח שאתם ו/או בני משפחתכם תקבלו כיסוי ביטוחי גם במקרה של תאונה או חלילה מוות, כתוצאה מהעיסוק בספורט האתגרי.

ביטוח לעוסקים בספורט אתגרי בחו"ל

אם אתם נוהגים לעסוק בספורט אתגרי גם מחוץ לגבולות המדינה (בין אם באופן פרטי ובין אם במסגרת תחרותית), חשוב שתתאימו גם את ביטוח הנסיעות לחו"ל שאתם רוכשים לאופי נסיעתכם. גם כאן, פוליסות ביטוח הנסיעות לחו"ל הסטנדרטיות אינן מתאימות לעוסקים באקסטרים. כדי לקבל כיסוי ביטוחי הולם, תצטרכו לרכוש הרחבות בתוספת תשלום, בהתאם לאופי הפעילות בה תעסקו במדינה הזרה.

כשמדובר בביטוח נסיעות לחו"ל לעוסקים בספורט אתגרי, חשוב לוודא שהכיסוי הביטוחי יכלול הוצאות ייחודיות, שאינן כלולות בפוליסות ביטוח תאונות אישיות או ביטוח חיים, המכסות אירועים שהתרחשו בארץ. כשמדובר בעיסוק באקסטרים בחו"ל, חשוב לבדוק שהפוליסה כוללת גם כיסויים כמו: איתור וחילוץ (ימי, אווירי ויבשתי), הטסה רפואית וחלילה אף הטסת גופה לארץ.

לסיכום, על חובבי ספורט אתגרי חלה אחריות גדולה יותר לבטח את עצמם למקרה של תאונה, בכל מקום בו הם עוסקים באקסטרים – בארץ ו/או בחו"ל, גם אם הדבר כרוך בתוספת תשלום. ובכל פוליסה – ביטוח חיים, תאונות אישיות, ביטוח נסיעות לחו"ל וכו' – חשוב לוודא שהכיסוי הביטוחי אכן כולל את כל ענפי הספורט שבהם אתם עוסקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *