אם נכנסתם לקרוא את הכתבה הזאת, כנראה שיש לכם מושג או שניים על ביטוח דירה. אתם כבר מחזיקים בביטוח מבנה, כלומר מבינים את החשיבות שבכיסוי הביטוחי של המקום בו אתם מתגוררים, אך עדיין מתלבטים אם להרחיב אותו ולכלול בביטוח הדירה גם ביטוח צד ג'?

נשמח לעשות לכם סדר ולהסביר את הקביעה שלנו בנושא. אתם לא חייבים, אבל כדאי.

תזכורת – מה מכסה ביטוח מבנה?

כדי שתבינו לעומק את ההמלצה לעשות ביטוח צד ג' בנוסף לביטוח מבנה, ניזכר, ראשית, בכל מה שמכוסה על ידו. בין אם מדובר על דירה בבניין או בית פרטי, ביטוח מבנה מכסה את כל מה שמוגדר תחת שטח הדירה – הרצפות, התקרה והקירות וכן את המערכות השונות כמו אינסטלציה, חשמל, צנרת, דוד, מיזוג, תקשורת (טלפון וקו רשת) ועוד.

הביטוח מכסה שלל מקרים ותרחישים שעלולים לפגוע בכל מה שצוין כאן למעלה, החל משריפות, רעידות אדמה, הצפות ונזקי טבע אחרים, דרך פריצה והשחתת המבנה בעקבותיה ועד התנגשות מכונית או כלי טיס (כן, כן) במבנה שלכם.

תמונה: pixabay.com

איפה ביטוח צד ג' נכנס לתמונה?

ביטוח צד ג' מעניק כיסוי למקרים בהם אדם שביקר בדירתכם נפגע בה. הרי לא תרצו לקבל תביעה מהשליח של וולט שבדיוק מסר לכם את האוכל וננשך על ידי הכלב שלכם, נכון? בנוסף, אם אתם עובדים מהבית ומעסיקים אצלכם עובד אחד או יותר, או מקבלים לקוחות לקליניקה ביתית – כדאי לכם להוסיף גם ביטוח צד ג', לכל נפילה, החלקה או פגיעה אחרת שעלולה לקרות להם בנכס שלכם. רכישת ההרחבה הזאת בפוליסת ביטוח הדירה מאפשרת לכם להיות בראש שקט ולדעת שלא רק הבית שלכם מכוסה מפני פגיעות, אלא גם המבקרים בו.

סוג נוסף של כיסוי הוא ביטוח רכוש צד ג', כשכאן הכוונה לשכנים שלכם, שביתם עלול להיפגע בעקבות משהו שקרה בנכס שלכם. נניח, למשל, שאתם מתגוררים בבניין ישן עם צנרת ישנה שנוטה להתקלקל – נזילה שמקורה אצלכם בדירה עלולה לחלחל אל קירות השכנים שלכם ולגרום אצלם לנזק ומשם הדרך לתביעה מצדם היא קצרה. ביטוח צד ג', עם דגש על הרכוש, ידאג שאתם, לפחות, תהיו מכוסים.

האם הכרחי לשלב ביטוח צד ג' עם ביטוח מבנה?

נחזור לשאלה איתה פתחנו את הכתבה: זה לא הכרחי, אבל זה בהחלט כדאי. בעוד שביטוח מבנה דואג לנכס שלכם, ביטוח צד ג' דואג למה שקורה למישהו אחר בתוך הנכס שלכם, או בעקבות משהו שקרה בו.

הכדאיות להוסיף לביטוח המבנה גם ביטוח צד ג' הופכת לרלוונטית יותר אם אתם מתגוררים בנכס ישן או עובדים מהבית ומארחים בו עובדים או לקוחות. כמובן שהרחבת ביטוח הדירה לפוליסות נוספות תגולם גם במחיר שאתם משלמים עבור חברת הביטוח, ועליכם לעשות שיקולי עלות מול תועלת במקרה זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *