ביטוחי הבריאות הפרטיים נולדו במטרה לספק מענה למערכת בריאות ציבורית עייפה ועמוסה. ביטוח הבריאות משלב בין מענה רפואי גרידא: הקדמת תורים לבדיקות, טיפולים וניתוחים באמצעות מערך מרפאות פרטיות מתקדמות, כיסוי לתרופות אשר אינן מצויות בסל הבריאות, כיסוי לניתוחים ולהשתלות בחו"ל, לבין מענה כלכלי: החזר בגין הוצאות רפואיות, פיצוי בשל גילוי מחלה קשה, תגמול כספי בשל אובדן ימי עבודה, ימי אשפוז ועוד.

חשוב לדעת כי ביטוח בריאות פרטי אינו מוצר מדף, וקיימות תכניות רבות של חברות הביטוח, אשר מספקות כיסויים שונים זו מזו, כמו גם מתן שירות יעיל יותר או פחות, בהתאם לחברת הביטוח, לאמנת השירות שלה ולכלים הטכנולוגיים אשר באמצעותה.

קרדיט תמונה: אתר אנספלאש
A hand holding an object in his hand

Description automatically generated

קרדיט: אתר אנספלאש

רכישת ביטוח בריאות פרטי – איך עושים את זה נכון

ביטוח בריאות פרטי כרוך בתשלום קבוע, ומספק מענה בעת הצורך בהתאם לרשימת הכיסויים והתנאים המפורטים בו. בטרם רכישת פוליסת ביטוח חשוב לשים לב למספר דגשים:

כפל ביטוחים- ביטוח בריאות פרטי ניתן למימוש על פי צורך בלבד, ללא אפשרות למיצוי או לכפל פיצוי. משום כך חשוב לוודא כי אינכם משלמים כפילות בגין אותם כיסויים. הרפורמות של המפקח על הביטוח מאפשרות את פיצול התכנית על פי כיסויים, תוך הפחתה או הוספה של כיסויים עלפי צורך, מה שנועד למנוע מצב של כפל ביטוחים. 

על מנת להימנע מתשלום כפול ומיותר על ביטוחים בטרם רכישת פוליסת ביטוח בריאות פרטית יש לרכז את המידע על כל הביטוחים הקיימים לרבות ביטוח משלים של שירותי הבריאות (שב"ן), ביטוחי תאונות אישיות שנרכשו במסגרת חוגים ופעילויות ספורט עממי, ביטוחים קולקטיביים ממקום העבודה או מועדוני חבר ואחרים.

החרגות- לעתים, בשל אירוע רפואי שהתרחש בעבר. תבקש חברת הביטוח להחריג סעיף הנוגע לעניין מן הפוליסה הכוללת.  החרגה כזאת היא מקובלת, ולרוב אינה מהווה פגיעה במטרות לשמן נרכש הביטוח. יחד עם זאת, חשוב לבחון היטב את נוסח ההחרגה ולוודא כי מתייחס אך ורק לאירוע הקיים ואינו מאפשר לקשור אליו אירועים רפואיים אחרים, במידה ואלו יתקיימו.

ביטוח בריאות קולקטיבי- ביטוחים קולקטיביים הם ביטוחים הנמכרים במסגרת תאגידים וארגונים, לעובדים או מועדוני חברים רבי מבוטחים. יתרונם הוא בבירוקרטיה מקוצרת והצהרת בריאות מקלה, כמו גם בעלויות נמוכות של הפוליסה. חסרונם נמצא לרוב בכיסויים שאינם מורחבים דיים ובפוליסות הנמכרות עם תורף מוגבל ומסתיימות מקץ שנים אחדות. לפוליסות אלו לרוב רצוי לבצע השלמה של כיסויים חשובים או הרחבה של סכומי הפיצוי.

ביטוח הבריאות של חברת הראל הוא מביטוחי הבריאות המובילים בשוק הפרטי, המשלב כיסויים רחבים, גמישות והתאמה אישית ומערך שירות מעולה ויעיל, תוך שיתופי פעולה עם מיטב הרופאים הפרטיים המעולים בישראל, ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות לקיצור הליכים בירוקרטיים, להגשת תביעות ולקבלת מענה אישי מהיר וטיפול מלא בתביעות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *