מה זה ביטוח בריאות

ביטוח בריאות פרטי הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר, הבא לתת מענה לכל תחלואות הרפואה הציבורית בישראל ולשחרר את המבוטח מתלות בה.

במסגרת ביטוח בריאות פרטי ניתן יהיה לעקוף תורים ארוכים לרופאים מומחים, לבדיקות ולניתוחים; לבחור מנתח מומחה בעת הצורך בניתוח, כמו גם להתאשפז במוסד רפואי פרטי; לערוך בדיקות נדרשות במכונים פרטיים המחזיקים בטכנולוגיה מתקדמת ובזמינות מיידית; לבצע ניתוחים והשתלות בחו"ל במקרה הצורך וכן לזכות בכיסוי מלא לתרופות שאינן בסל הבריאות.

לביטוחי הבריאות קיימים ביטוחים משלימים והרחבות, דוגמת ביטוח תאונות אישיות, המספק פיצוי כספי בהתאם לסכומים המוגדרים בפוליסה בגין כל אירוע תאונתי המביא לשבר, ניתוח, ימי אשפוז וימי מחלה.

כיסוי מורחב וחשוב נוסף הוא גילוי מחלה קשה – במסגרתו יזכה המבוטח לפיצוי כספי משמעותי במידה ותתגלה אצלו מחלה קשה מתוך רשימת מחלות מוגדרות (טרשת נפוצה, מחלות אונקולוגיות, מחלות כליות, מחלות לב ואחרות). פיצוי כספי זה אינו מותנה בהוצאות אשר נגרמו ללקוח או באובדן הכנסות, וניתן ללא תנאי עם גילוי מחלה קשה, זאת במטרה לסייע לו בהתמודדות הצפויה לו.

חשוב לדעת כי עולם ביטוחי הבריאות חשוף לכפל ביטוחים, שכן בנוסף לסל הבריאות הבסיסי העומד לזכותם של כל אזרחי ישראל, רבים מבוטחים גם בביטוחים המשלימים על ידי קופות החולים. אלה מציעות כיסויים אשר לעיתים נמכרים גם במסגרת ביטוחי הבריאות הפרטיים, ולא ניתנים למימוש כפול (דוגמת החזר בגין ביקור אצל רופא מומחה באופן פרטי – מוגבל להחזר אחד ועד למקסימום הסכום ששולם).

ברכישת ביטוח בריאות מומלץ לקרוא היטב את כלל הכיסויים ולהשוות לכפילויות אפשריות בביטוחים המשלימים, בביטוחים הניתנים כהטבה על ידי מקום העבודה ו/או גורמים נוספים.